June 5, 2023

Guides

[EN – English]

  • Socios.com App:

Socios.com App is a first-of-its-kind mobile app for fans. Socios.com App gets you closer to the team you love by allowing you – the superfan – to vote on club-specific decisions. By purchasing, holding fan tokens and by being active user of Socios.com app, you get the chance of earning different rewards such as signed kits, VIP experiences, discounts, cash-backs, etc. Socios.com app is available in both iOS and Android. If you have a mobile Apple device, you can download Socios.com app in App Store. For Android users, you will be able to find and download Socios.com App from Google Play.

Apple (iOS): https://apps.apple.com/us/app/socios-com-wallet-tokens/id1464868277

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.socios

Keep in mind that Socios.com App is safe and free to download and use. It has an AR (Augmented Reality) token-hunt feature, in which, you will be able to hunt fan tokens. Currently, only SSU token-hunt is available. SSU (Socios United) token is a free internal token of Socios.com which gives you voting power on certain polls as well as some benefits. To support your team/club and become super-fan, you need to purchase fan token of your team/club. To do that, you first need to purchase Chiliz ($CHZ), Ethereum-based token with maximum supply of 8,888,888,888. You need to use your Credit Card to purchase Chiliz ($CHZ), once you do, the amount is shown in Wallet section of Socios.com App. With available Chiliz in your account, then you can go ahead and purchase fan tokens of your choice. Socios.com also lets you sell your fan tokens at market price determined by Chiliz Exchange.

  • Chiliz.Net Exchange:

In addition to buying and selling fan tokens on Socios.com App, fans who choose to have more control over their trades can register to Chiliz Exchange, it is safe to use and free to register. Usually, couple of weeks after initial FTO (Fan Token Offering), fan tokens get listed in Chiliz Exchange. In the exchange, you will be able to buy/sell and hold different fan tokens. You will be able to place Limit orders in addition to Market orders so you will have more control compared to Socios.com App. Fan Tokens gets listed in CHZ pairs in Chiliz Exchange but Chiliz – Bitcoin (CHZ/BTC) and Chiliz – Tether (CHZ/USDT) pairs are available, thus you will be able to convert your Chiliz to BTC and USDT and make transfers (deposit/withdraw) to external exchanges and wallets as needed. There is no fee to transfer fan tokens to Socios.com App from Chiliz Exchange but there is a minimum limit, which is 15 fan tokens as of this writing for each fan token transfer. Keep in mind that you will be required to make KYC (Know Your Customer) verification in order to withdraw funds. In addition to listing of Fan Tokens through the exchange, you will also have a chance to participate in FTOs (Fan Token Offerings). Purchase limits per account and and other restrictions may apply, details are usually given through social media accounts of Socios and Chiliz. Click the below link to register with our reference:

https://www.chiliz.net/register/UVI8Uk

.

.

.

[TR – Turkish – Türkçe]

  • Socios.com Uygulaması:

Socios.com Uygulaması taraftarlar için türünün ilk örneği bir uygulamadır. Socios.com Uygulaması ile takımınızla daha fazla bütünleşerek bir nevi süper taraftar olursunuz, yani klübünüzün bazı bazı kararlarında söz sahibi olursunuz. Fan (Taraftar) Token satın alarak, oylamalara katılabilirsiniz, ayrıca VIP ödüller, indirimler ve takımınızın imzalı ürünlerini kazanma şansı yakalayabilirsiniz. Socios.com Uygulaması hem Apple (iOS) mobil cihazlar için hem de Android mobil cihazlar için mevcuttur, aşağıda her biri için Socios.com Uygulama bağlantıları yer alıyor.

Apple (iOS): https://apps.apple.com/us/app/socios-com-wallet-tokens/id1464868277

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.socios

Unutmayın ki Socios.com Mobil Uygulamasını indirmek, kullanmak ücretsiz ve güvenlidir. Uygulama AR (Augmented Reality – Arttırılmış Gerçeklik) özellikli token avlama sunmaktadır. Bu özellikle harita üzerinden Pokemon-GO’ya benzer şekilde farklı taraftar tokenları avlamak mümkün olmaktadır. Şu an için sadece uygulamanın dahili tokenı olan SSU (Socios United) token avlanabilmektedir. SSU ile belli oylamalara veya çekiliş tarzı aktivitelere katılabilirsiniz. Takımınızı desteklemek ve süper taraftar olmak için Socios.com Uygulaması üzerinden takımınızın Fan (Taraftar) Tokenını almanız gerekmektedir. Bunu yapmak için ilk önce uygulama üzerinden Kredi Kartı veya Papara’yı kullanarak Chiliz ($CHZ) token almanız gerekiyor. Chiliz toplam miktarı 8.888.888.888 olan Ethereum (ERC-20) tabanlı bir tokendır. Kredi Kartı veya Papara aracılığıyla başarılı bir şekilde aldığınız Chiliz ($CHZ) tokenlar uygulamada Cüzdan kısmında görünecektir. Uygulamayı kullanarak hesabınızdaki Chiliz’ler ölçüsünde, istediğiniz takımların Fan Tokenlarını alabilir ve mevcut olanları da arzu ederseniz satabilirsiniz. Chiliz paritesindeki alım-satım fiyatları Chiliz Borsası üzerinde piyasa tarafından anlık olarak belirlenir.

  • Chiliz.Net Exchange

Socios.com Mobil Uygulaması haricinde, arzu eden taraftarlar Chiliz Borsası üzerinden de Fan Token alabilirler. Bu sayede kullanıcılar al-sat işlemlerinde daha fazla kontrole (belli fiyattan belli miktarda alım-satım gibi) sahip olurlar. Genelde, FTO (Fan Token Offering – Fan Token Arzı) yapıldıktan bir kaç hafta sonra, mevzu bahis token Chiliz Borsasında işleme açılır. Borsada, mevcut farklı fan tokenlara alıp satabildiğiniz gibi aynı zamanda arzu ettiğiniz miktarda fan tokenı da borsanın cüzdanında tutabilirsiniz. Fan Tokenlar Chiliz Borsasında Chiliz ($CHZ) paritesinde listelenilirler ama borsada Chiliz – Bitcoin (CHZ/BTC) ve Chiliz – Tether (CHZ/USDT) pariteleri de mevcuttur, bu sayede isteyenler tokenlarını önce Chiliz’e daha sonra Bitcoin ve Tether’e çevirebilir, çevidiklerini başka borsalara ve cüzdanlara gönderebilirler. Fan tokenları Chiliz Borsasından Socios.com Uygulamasına göndermek için herhangi bir transfer ücreti söz konusu değildir fakat minimum gönderme limiti mevcuttur. Bu yazının yazıldığı anda bu limit her gönderim başına 15 fan token olarak belirlenmiştir. Borsadan kripto varlıklarınızı harici cüzdan veya borsalara çekmek için kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir. Chiliz Borsasına üye olarak alma satma işlemleri haricinde FTO (Fan Token Offering – Taraftar Token Arzı) faaliyetlerine de katılabilirsiniz. FTO sürecinde alım limitleri gibi belli başlı bir takım kısıtlamalar mevcut olmakta ve bu bilgiler Socios ve Chiliz’in sosyal medya hesaplarından FTO öncesi duyurulmaktadır. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak bizim referansımızla üye olabilirsiniz:

https://www.chiliz.net/register/UVI8Uk