September 30, 2023

What is Socios.com?

Socios.com App gets you closer to the team you love by allowing you – the superfan – to vote on club-specific decisions.

FanTokenNews.com - What is Socios.com?

FanTokenNews.com - What is Socios.com?


[EN – English]

  • What is Socios.com App

Socios.com App is a first-of-its-kind mobile app for fans. Socios.com App gets you closer to the team you love by allowing you – the superfan – to vote on club-specific decisions. By purchasing, holding fan tokens and by being active user of Socios.com app, you get the chance of earning different rewards such as signed kits, VIP experiences, discounts, cash-backs, etc. Socios.com app is available in both iOS and Android.

Apple (iOS): https://apps.apple.com/us/app/socios-com-wallet-tokens/id1464868277

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.socios

Keep in mind that Socios.com App is safe and free to download and use. It has an AR (Augmented Reality) token-hunt feature, in which, you will be able to hunt fan tokens. Currently, only SSU token-hunt is available. SSU (Socios United) token is a free internal token of Socios.com which gives you voting power on certain polls as well as some benefits. To support your team/club and become super-fan, you need to purchase fan token of your team/club. To do that, you first need to purchase Chiliz ($CHZ), Ethereum-based token with maximum supply of 8,888,888,888. You need to use your Credit Card to purchase Chiliz ($CHZ), once you do, the amount is shown in Wallet section of Socios.com App. With available Chiliz in your account, then you can go ahead and purchase fan tokens of your choice. Socios.com also lets you sell your fan tokens at market price determined by Chiliz Exchange.

  • Polls/Voting

Each partner club has committed to a number of binding and non-binding polls throughout the course of the season. The subject of the polls is determined by the clubs, but the possibilities are endless depending on how much fan input the clubs seek. You could decide on kit design, who wins ‘man of the match’, match locations for the summer tour, club crest and much much more. Each poll will have a minimum of two choices, so you simply pick the choice which you like best. With binding votes, the club has an obligation to ensure that the selection which receives the highest number of votes will be brought to life. Non-binding polls will be used by the clubs to gauge fan opinion, but they don’t necessarily have to act upon the result. All polls take place in a secure environment, and all votes cast are registered on the blockchain, so the results are transparent and can’t be altered.

  • Social Media

Website: http://www.socios.com

Twitter: https://twitter.com/socios

Instagram: https://www.instagram.com/sociosdotcom

Facebook: https://www.facebook.com/sociosdotcom

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCzglT2jQzKy7z9hNFXN8geg

Telegram: https://t.me/chiliz_io

.

.

.

[TR – Turkish – Türkçe]

Socios.com Uygulaması taraftarlar için türünün ilk örneği bir uygulamadır. Socios.com Uygulaması ile takımınızla daha fazla bütünleşerek bir nevi süper taraftar olursunuz, yani klübünüzün bazı kararlarında söz sahibi olursunuz. Fan (Taraftar) Token satın alarak, oylamalara katılabilirsiniz, ayrıca VIP ödüller, indirimler ve takımınızın imzalı ürünlerini kazanma şansı yakalayabilirsiniz. Socios.com Uygulaması hem Apple (iOS) mobil cihazlar için hem de Android mobil cihazlar için mevcuttur, aşağıda her biri için Socios.com Uygulama bağlantıları yer alıyor.

Apple (iOS): https://apps.apple.com/us/app/socios-com-wallet-tokens/id1464868277

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.socios

Unutmayın ki Socios.com Mobil Uygulamasını indirmek, kullanmak ücretsiz ve güvenlidir. Uygulama AR (Augmented Reality – Arttırılmış Gerçeklik) özellikli token avlama sunmaktadır. Bu özellikle harita üzerinden Pokemon-GO’ya benzer şekilde farklı taraftar tokenları avlamak mümkün olmaktadır. Şu an için sadece uygulamanın dahili tokenı olan SSU (Socios United) token avlanabilmektedir. SSU ile belli oylamalara veya çekiliş tarzı aktivitelere katılabilirsiniz. Takımınızı desteklemek ve süper taraftar olmak için Socios.com Uygulaması üzerinden takımınızın Fan (Taraftar) Tokenını almanız gerekmektedir. Bunu yapmak için ilk önce uygulama üzerinden Kredi Kartı veya Papara’yı kullanarak Chiliz ($CHZ) token almanız gerekiyor. Chiliz toplam miktarı 8.888.888.888 olan Ethereum (ERC-20) tabanlı bir tokendır. Kredi Kartı veya Papara aracılığıyla başarılı bir şekilde aldığınız Chiliz ($CHZ) tokenlar uygulamada Cüzdan kısmında görünecektir. Uygulamayı kullanarak hesabınızdaki Chiliz’ler ölçüsünde, istediğiniz takımların Fan Tokenlarını alabilir ve mevcut olanları da arzu ederseniz satabilirsiniz. Chiliz paritesindeki alım-satım fiyatları Chiliz Borsası üzerinde piyasa tarafından anlık olarak belirlenir.

  • Oylamalar

Socios.com anlaşmalı her bir kulüp sezon boyunca yapacakları bağlayıcı olan ve bağlayıcı olmayan şeklinde ayrılan oylamaya karar verirler. Bu oylamalar forma tasarımından, yaz sezonu yapılacak maçlara kadar taraftarın ilgisini çekecek çok farklı konularda olabilir. Her bir oylamada en az iki cevap seçeneği olacaktır. Yapmanız gereken Socios.com Uygulaması üzerinden tercih ettiğiniz seçeneği seçmektir ama oylamaya katılabilmek için oylamasına katıldığınız takımın Fan (Taraftar) Token’larını almış ve Socios.com Uygulamasında tutuyor olmanız lazım. Ne kadar fazla taraftar token tutarsanız o kadar çok oylamaya etkiniz (genelde maximum 200 olacak şekilde) olacaktır. Takımlar bağlayıcı oylamalarda kazanan seçeneği hayata geçirmekle yükümlüdürler. Bağlayıcı olmayanlarda ise hayata geçirme kararı kulübün insiyatifindedir. Tüm oylamalar güvenli ve şeffaf bir şekilde blokzincir teknolojisi kullanılarak kayda geçirilir ve değiştirilemez.

  • Sosyal Medya

Web: http://www.socios.com

Twitter: https://twitter.com/socios

Instagram: https://www.instagram.com/sociosdotcom

Facebook: https://www.facebook.com/sociosdotcom

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCzglT2jQzKy7z9hNFXN8geg

Telegram: https://t.me/ChilizTurkey